Itališka kavos kultūros dvasia – lietuviškame interjere

Vilniaus senamiestyje įsikūrusios  “Italala Caffé” savininkų noras buvo skleisti itališką kavos kultūros dvasią, sukuriant unikalią vietą, kuri skirtųsi nuo tinklinių kavinių visame regione. Architektai pasiūlė atsigręžti į pokarinę Italiją, kada užgimė tokios dizaino ikonos kaip “Vespa” motoroleriai, “Smeg” šaldytuvai ir pirmieji “Fiat 500” automobiliai. Pagrindinis tikslas – perteikti minėto laikotarpio dvasią, įvelkant ją į šių dienų drabužį, taip pat sukurti tokią aplinką, kurioje būtum laukiamas, norėtum likti ir jaustumeisi kaip namie.

Švelnūs pasteliniai atspalviai, sodrūs, šilti spalvų tonai ir rečiau sutinkami interjero aksesuarai, pavyzdžiui supynės, buvo pasirinkti klientų nuotaikos praskaidrinimui, kai už lango debesuota, lyja ir neprimena saulėtos pietų Europos. Remontuojant patalpas atidengtos senos betoninės lubos, taip stengiantis užčiuopti senamiesčio dvasios elementą, kad  užėjusiam svečiui nekiltų abejonės, kur jis  papuolė.  “Italala Caffé” kavos namai jungia turtingą praeitį su gyva šiandiena.

 

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/bustas/mano-erdve/2018/11/27/news/italiska-kavos-kulturos-dvasia-lietuviskame-interjere-8322219/

Straipsnis publikuotas portale lrytas.lt | 2018-11-27

Italala Kavos namai - ajaj.lt - architektūra ir interjero dizainas